ДІМ меду
Все для пасіки - все з пасіки
0 товар(ів) - 0,00 грн

ЛЬОТКОВИЙ ВКЛАДИШ У ПЕНОПОЛІУРЕТАНОВИЙ ВУЛИК

П’ять років тому ми придбали 20 8-ми рамкових пенополіуретанових вуликів (ППУ) фірми ООО «Хімекселен» в комплекті дно, корпус і кришка. 2016 року в такому самому комплекті придбали 50 10-ти рамкових вуликів. Для перших виготовили глухі перегородки з фанери для поділу їх на дві рівні частини, що передбачено конструкцією вулика, та по дві надставки на рамку висотою 145 мм також з поділом на дві рівні частини. Для других  - виготовили лише надставки.

Як попередити проникнення гризунів у вулики?

В перший же рік експлуатації придбаних вуликів зіткнулися з проблемою обладнання льотків, і особливо гостро постало це питання перед зимівлею бджолородин, тому що потрібно було попередити проникнення гризунів у вулики. Для різних вуликів  цю проблему ми вирішили наступним чином. 

Рішення для 8-рамкових вуликів

Для 8-ми рамкового вулика, який має два льотки, виготовили накладку з двома виїмками навпроти льотків, яка кріпиться до стінки вулика двома саморізами з головками-шайбами, а для регулювання чи перекриття отворів льотків вирізали дві пластини з тонкого алюмінієвого листа, можна це зробити і з будь-якої жесті (фото.1).

 Фото 1

Проте алюміній, на наш погляд, дещо кращий, бо легко гнеться. В одній пластині просвердлили отвори для проходу бджіл. На зимовий період обидві пластини опускаються між накладкою та стінкою вулика до упора в дно (фото 2). На період кочівлі обидва льотки закриваються глухими пластинами.

 Фото 2

Для 10-ти рамкових вуликів виготовили спеціальні льоткові вкладиші, які, на наш погляд, оригінальні і можуть застосовуватись не тільки для вуликів з ППУ (фото 3).  Фото 3

Вкладиш складається з 2-х направляючих брусочків перерізом 16х15 мм та довжиною 65 мм і одного поперечного брусочка перерізом 20х25 мм та довжиною 210 мм  з двома пазами для направляючих брусочків, відстань між якими 138 мм. В зібраному вигляді два брусочки виступають за конструкцію вкладиша на 45 мм, що відповідає товщині передньої стінки вулика. Ці ж брусочки вмонтовані в поперечний брусочок на 10 мм. Коли вкладиш вставимо у вулик, то висота льотка зменшується на 10 мм і становить 6 мм, що попереджує проникнення в нього мишей. На активний період життя бджолиної сім`ї вкладиш виймається. При кочівлі пасіки вкладиш вставляється в льоток, а вільний просвіт льотка перекривається пластинкою з алюмінію чи жесті, яку вставляють між стінкою вулика та верхнім бруском вкладиша. Вигляд вуликів, обладнаних льотковими вкладишами на зимовий період, на фото 4.

 Фото 4

Принцип конструкції льоткового вкладиша можна використати для виготовлення вкладишів для будь-яких вуликів з високими льотками. Такими вкладишами їх легко обладнувати, до до того ж попереджається псування вуликів. До речі, і до 8-ми рамкового вулика з ППУ також можна виготовити вкладиш такої конструкції, і не потрібно буде використовувати саморізи, які все ж псують вулик при їх багаторазовому закручуванні.


Залиште свій коментар

Note: HTML is not translated!