ДІМ меду
Все для пасіки - все з пасіки
0 товар(ів) - 0,00 грн

ПРО УНІКАЛЬНИЙ МЕД МАНУКА

Один з унікальних апіпродуктів, який за своїм складом і цінності не має натуральних і штучних аналогів. Відноситься до числа дорогих сортів: вартість 100 грамів доходить сьогодні до 50 євро. Має унікальні цілющі властивості, використовується в лікуванні ряду захворювань і косметичній галузі. Практично не викликає алергії, рекомендований навіть діабетикам у зв’язку з невисоким глікемічним індексом.

Особливості добування

Мед манука збирають в Новій Зеландії і на південному сході Австралії, з квіткового пилку південноморського мирту, який ще називають тонконасінником мітлоподібним або манукою. Суцвіття можуть бути як білими, так і ніжно-рожевими. Рослина досягає у висоту до 15 метрів, відноситься до того ж сімейства, що і чайне дерево.

З давніх-давен цілющі властивості меду манука були відомі місцевим жителям племені маорі. Вони використовують продукт для швидкого загоєння ран і лікування різних інфекцій. Після того, як унікальний склад і властивості меду були досліджені вченими, він став відомий на увесь світ, і отримав високий попит.

Визначення якості

Залежно від умов, місця збору і складу (вмісту метилгліоксалю) мед манука класифікують за рівнем якості. Оцінка проводиться за певною шкалою, а на упаковки з продуктом наносять присвоєні показники (непероксидна антибактеріальна активність, UMF, або Унікальний Фактор Мануки). Це відбивається на вартості продукції.

UMF показує антибактеріальні властивості меду манука. Чим вище цифра, тим кращі лікувальні властивості меду, і тим дорожче він коштує.

Органолептичні характеристики

Мед манука має високу в'язкість, добре «тягнеться». Має приємний тонкий аромат і відмінні смакові якості. Забарвлення варіюється від світло-жовтого до бурштинового, залежно від змісту флавоноїдів.

Вважається гіпоалергенним. Відмінно розчиняється в воді. При надходженні в шлунок швидко розщеплюється.


Якщо мед манука нагріти, опромінити або стерилізувати, він все одно збереже свої цілющі властивості. У його складі присутній метилгліоксаль, що має високу стабільність. Що примітно, в квітках рослини цієї речовини не виявлено. Воно утворюється тільки після проходження нектару через організм бджіл.

Багатий склад

Крім природного цукру, мед манука також містить цінні рослинні білки, природні антиоксиданти, вітаміни і мікроелементи, необхідні людському організму і окремим органам. У наукових масштабах активно досліджується з 80-х років минулого століття.

А ось кілька цікавих фактів про мед манука:

  • Завдяки своїм лікувальним властивостям апіпродукт використовується як в народній, так і в традиційній медицині (має місце позитивна практика новозеландських лікарень і схвальні відгуки лікарів). Його накладають в якості антисептичної пов'язки для прискореного затягування ран, загоєння шрамів і рубців (в тому числі післяопераційних швів).
  • З однаковим успіхом застосовується як зовнішньо, так і внутрішньо.
  • При попаданні до шлунково-кишкового тракту благотворно позначається на активності пробіотиків, а заодно скорочує чисельність патогенних бактерій, пригнічуючи їх.
  • Завдяки низькому глікемічному індексу незначно підвищує рівень цукру в крові.
  • Допомагає вивести вільні радикали і токсини назовні, делікатно очищуючи організм.
  • У косметичній галузі використовується як потужний регенеруючий засіб. Усуває будь-які запалення шкіри, продовжує її молодість. Зволожує і живить дерму, прибираючи сухість та лущення.

Користь для організму

Мед манука незамінний при частих застудах і ГРВІ. Крім антибактеріальних властивостей, продукт прекрасно справляється з різними вірусами та грибками.


Мед використовують для лікування застудженого горла і нежиті. На його основі готують теплі чаї, розчини для полоскань носоглотки, роблять примочки і компреси. Крім цього, мед допомагає продезінфікувати окремі ділянки шкіри не гірше аптечних антисептиків (за рахунок високого вмісту оксидази глюкози).

А ось ще кілька прикладів корисного використання меду манука:

  • Загоює пошкоджену слизову оболонку рота (дрібні ранки, виразки, тріщини).
  • Позитивно діє на людей, хворих на гастрит.
  • Витягує лімфатичну рідину при обробці відкритих ран.
  • Стимулює омолодження шкіри на клітинному рівні, не порушуючи природних процесів (запускає вироблення колагену).

Зараз ведуться дослідження щодо впливу меду манука на ракові клітини, і вони проходять досить успішно.

Залиште свій коментар

Note: HTML is not translated!