ДІМ меду
Все для пасіки - все з пасіки
0 товар(ів) - 0,00 грн

Кліточка багатофункціональна Гайдара

  • Артикул: 104
В наявності

Розмір: 8,8х3,5х1,3

Призначення: Для транспортування, підсаджування і створення банку маток

4,00 грн

500 чи більше 3,80 грн

1000 чи більше 3,50 грн

5000 чи більше 3,20 грн

Швидка покупка
Умови доставки

Це пристосування призначене для підсаджування, транспортування і створення банку маток. Вперше було розроблено воно в Україні і введено в практику В.А. Гайдаром в дев'яностих роках минулого століття. Відмінністю даної клітини від зарубіжних аналогів є деякі особливості (розмір, можливість з'єднання елементів і заслінка). Застосовується вона пасічниками України та інших країн.

Конструкція кліточки передбачає можливість заправки її кормом так, щоб можна було заходи проводити зручно і заповнювати відсіки канді до потрібного рівня. При необхідності можна забезпечувати з її допомогою бджіл або маток водою в дорозі, але можна цього і не робити. Це не відіб'ється негативно на матках. Вода заливається в поролон, що розташовується в каналі. Для цього можна використовувати звичайний шприц, щоб не пролити рідину.

Заселення бджіл

В клітинку поміщають комах так:

  • Перший варіант

При зміщенні кришки відкривається відсік для матки і інших комах. Пристосування бічною частиною підноситься до рамки, де розташовується матка. Далі пластиною в клітинку направляються бджоли і матка. Отвір прикривається пластиною і потім засувається кришка. У разі якщо матка не була позначена до цього, то її потрібно відловити, помітити і запустити в пристосування після бджіл, коли висохне фарба.

  • Другий варіант

При зміщенні кришки відкривається прохід для бджіл, потім матка відловлюєтся, мітится і випускається в клітинку, після чого канал прикривається пальцем. Іншою рукою додається потрібна кількість супроводжуючих комах, і кришка закривається.

  • Третій варіант

Матка накривається на стільнику відкритим відсіком кліточки, потім акуратно закривається кришка. У цей момент треба стежити за тим, щоб не травмувати бджіл. Після того, як комахи будуть в клітці, вона перевертається і відсік прикривається пальцем.

При необхідності можна додавати потрібну кількість бджіл або видаляти їх з клітки. Якщо матка до цього не була позначена, то її перш ніж виловлювати, позначають і випускають в пристосування. Під час такої процедури необхідно, щоб відсік завжди залишався закритим, щоб інші бджоли не тікали.

  • Четвертий спосіб

Особливістю його є те, що бджоли, які супроводжують матку, заходять в клітинку самі по виготовленому пристосуванню з осиротілими особинами.

Клітини з матками з'єднують спеціальними елементами з конструкцією, яка дозволяє забезпечувати доступ повітря всередину клітин при перевезенні. Якщо кількість маток невелика (до 7 шт.), то їх відправляють спеціальними конвертами. Щоб захистити великі посилки комах від пошкоджень, їх прикривають картоном і обмотують скотчем.

Розташовуватися пристосування повинні таким способом, щоб відсіки з кормом першого ряду знаходилися над відсіками з бджолами іншого ряду. Такий спосіб транспортування і комплектація дозволить попередити перегрів комах.

Підсадка маток

Клітини розміщують вентиляційними дірочками вниз над рамками уздовж вуличок або між рамками. Тих бджіл, які супроводжували матку, випускають. Кришку трохи зрушують, а заслінку знімають за допомогою стамески.

Коли будуть відкриті два канали, то бджоли самостійно протягом 24 годин звільнять від їжі короткий канал, зайдуть до матки, вступлять з нею в контакт і передадуть інформацію іншим членам бджолиної сім'ї. Зазвичай процес звільнення обох каналів від канди займає 48 годин. Після чого матка може вийти в сім'ю через них.

Досвідчені пасічники кажуть, що одночасно відкривати два відсіки небезпечно, так як комахи можуть знищити матку. Тому довгий канал рекомендується відкривати через 4-6 днів після розміщення кліточки з бджоломаткою в сім'ї. Якщо цих правил не дотримуватися, то можна втратити матку, а тому всі зусилля будуть марними.

Щоб попередити загибель матки, витягають заслінку клітинки і нею прикривають довгий канал на деякий час. Тривалість такої процедури залежить від стану комах, до яких буде пересаджуватися матка.

Догляд

  1. Кліточки Гайдара можна застосовувати багато разів;
  2. при необхідності очистити їх від воску можна, помістивши в гарячу воду (до 80 градусів);
  3. очистити і продезінфікувати клітинки можна також, заливши їх 3% лужним розчином на 30 хвилин при температурі 60-80 градусів;
  4. рекомендується зберігати пристосування в ящиках при температурі до -10.
читати далі закрити
Написати відгук
    Поганий   Хороший
Рекомендуємо
Товари, що проглядали
Кліточка багатофункціональна Гайдара...
Кліточка багатофункціональна Гайдара хіт
від 500 шт. - 3,80 грн., від 1000 шт - 3,50 грн., від 5000 шт. - 3,20 грн.

4,00 грн