ДІМ меду
Все для пасіки - все з пасіки
0 товар(ів) - 0,00 грн

Кліточка універсальна Гайдара

  • Артикул: 105
В наявності

Матеріал: пластмаса

4,50 грн

500 чи більше 4,30 грн

1000 чи більше 4,00 грн

Швидка покупка
Умови доставки

Раніше для заощадження маточника, а також підсадки маток усіма бджолярами використовувалися одні пристосування, а для їх перевезення - інші. Вони ж іноді застосовувалися і для підсадки. Універсальних пристроїв для проведення всіх цих заходів не існувало, що ускладнювало роботу пасічникам.

При створенні першого універсального варіанту пристосування, автор цієї конструкції, В.А. Гайдар врахував необхідність поєднати в одному пристрої відразу два, в результаті чого і з'явилося перша багатофункціональна клітинка. Вона використовувалася пасічниками України та інших країн для переміщення маток і створення їх банку.

Виріб від звичайних відрізнялося габаритами і наявністю заслінки, а також з'єднувальними елементами. При цьому таку клітинку можна застосовувати було для збереження маточників, а тому запропонований варіант був не ідеальним.

Тому була розроблена нова клітинка Гайдара, яка вважається універсальною в повному розумінні слова. Пристрій відрізняється від многофункціональної клітини особливостями конструкції, а також габаритами.

Зберігання маточників

При виведенні маток мисочки з воску на рамках кріпляться Шпоновая клинами, які мають задану геометрію і товщину до 2 мм. Особливістю цього пристосування є те, що інші маточники просто вкладаються в канали, призначені для них. Такі пристосування поміщають в рамку-розплідник.

Транспортування маток

При збереженні канди поміщаються в канал, через який заселяється матка.

Клітини заповнюються канди із закритою кришкойзадвіжкой. При цьому кришку знімають або зрушують так, щоб заповнити ємності відділи для підгодівлі. Їх заполняютсипают їжею до рівня перегородки. При бажанні комах забезпечують питвом. Це ніяк не відіб'ється на їх збереженні. Але на період перевезення краще від додавання воду и вдобавіть клітку відмовитися. Рідина додають в поролон, розміщений у відсіку.

Заселення відбувається такими способами:

  • Перший варіант

При зрушуванні кришки відкривається відсік для матки і бджіл. Пристосування бічною частиною підноситься до рами, де знаходиться матка. Далі скляною пластинкою, розташованої під кутом, в клітинку направляються бджоли і заздалегідь позначена матканаправляются в неї. Отвір прикривається платівкою і потім засувається кришка. У тому випадку, якщо матка не була відмічена до цього, то її потрібно відловити, помітити і запустити назад в пристосування після бджіл, коли висохне фарба.

  • Другий варіант

При зрушуванні кришки відкривається прохід для бджіл і матки, потім вона відловлюєтся, мітится і випускається назад у клітинку, після чого канал прикривається пальцем. Іншою рукою додається потрібну кількість комах-супровідниць і кришка закривається.

  • Третій варіант

Матка і бджоли накриваюется на соте за потрібне відкритим відсіком клітини, і потім акуратно закривається кришка. У цей момент треба стежити за тим, щоб не травмувати бджіл. Після того, як комаха комахи будует в клітці, вона перевертається і відсік прикривається пальцем.

При необхідності можна додавати потрібну кількість бджіл або видаляти їх з клітки. Якщо матка до цього не була позначена, то її аналогічним способом виловлюють, позначають і випускають назад в пристосування. Під час такої процедури необхідно, щоб відсік завжди залишався закритим, щоб інші бджоли не тікали.

  • Четвертий спосіб

Особливістю його є те, що бджоли, які супроводжують матку, заходять в клеточктку самостійно начерез спеціально виготовленому пристосуванні з осиротілими бджолами.

Формування відправки

Клітини з матками з'єднують спеціальними елементами з конструкцією, яка дозволяє забезпечувати доступ повітря всередину клітин при перевезенні. Якщо кількість маток невелике (до 7 шт.), То їх відправляють спеціальними конвертами. Щоб захистити великі посилки комах від пошкоджень, їх прикривають картоном і обмотують скотчем.

Розташовуватися пристосування повинні таким способом, щоб відсіки з кормом першого ряду знаходилися над відсіками з бджолами іншого ряду. Такий спосіб транспортування і комплектація дозволить попередити перегрів комах.

Підсадка

Клітини розміщують вентиляційними дірочками вниз над рамками уздовж вуличок або між рамками. Тих бджіл, які супроводжували матку, випускають. Кришку трохи зрушують, а заслінку виймають за допомогою стамески.

Коли будуть відкриті два канали, то бджоли самостійно протягом 24 годин звільнять від корму короткий канал, зайдуть до матки, вступлять з нею в контакт і передадуть інформацію іншим членам бджолиної сім'ї. Зазвичай процес звільнення обох каналів від канди займає 48 годин. Після чого матка може вийти в сім'ю через них.

Досвідчені пасічники кажуть, що одночасно відкривати два відсіки небезпечно, так як бджоли можуть убити матку. Тому довгий канал рекомендується відкривати через 4-6 днів після розміщення клітинки з Бджоломатки в сім'ї. Якщо ці правила не дотримуватися, то можна втратити матку, а тому всі зусилля будуть марними.

Щоб попередити загибель матки, витягають заслінку клітинки і нею вертикально прикривають довгий канал на деякий час. Тривалість такої процедури залежить від стану сім'ї, куди буде пересідати матка.

Догляд і зберігання

Універсальні клітинки Гайдара можна використовувати багато разів.

  1. При необхідності очистити їх від воску можна помістивши в гарячу воду (до 80 градусів).
  2. Очистити і продезінфікувати клітинки можна також, заливши їх 3% розчином лугу на 30 хвилин при температурі 60-80 градусів.

Рекомендується зберігати клітинки в закритих коробках при вище -10 градусів.

читати далі закрити
Написати відгук
    Поганий   Хороший
Рекомендуємо
Товари, що проглядали
Кліточка універсальна Гайдара
Кліточка універсальна Гайдара хіт
ціна виробника, на всі випадки пасічникування

4,50 грн