ДІМ меду
Все для пасіки - все з пасіки
0 товар(ів) - 0,00 грн

Кліточка універсальна Гайдара

  • Артикул: 105
В наявності

Ціна: від 500 шт. - 3,30 грн., від 1000 шт - 3 грн., від 5000 шт. - 2,80 грн.

Матеріал: пластмаса

Увага!: Акція: крупнооптова ціна 2,80 грн. незалежно від кількості

Призначення: Для зберігання маточників, транспортування, підсадки маток в сім'ї, створення банку маток

3,50 грн 2,80 грн

500 чи більше 3,30 грн

Швидка покупка
Умови доставки

Раніше для зберігання маточників, а також підсадки маток усіма бджолярами використовувалися одні пристосування, а для їх перевезення - інші. Вони ж іноді застосовувалися і для підсадки. Універсальних пристроїв для проведення всіх цих заходів не існувало, що ускладнювало роботу пасічникам.

При створенні першого універсального варіанту пристосування, автор цієї конструкції, В.А. Гайдар врахував необхідність поєднати в одному пристрої відразу два, в результаті чого і з'явилося перша багатофункціональна клітинка. Вона використовувалася пасічниками України та інших країн для переміщення маток і створення їх банку.

Виріб від звичайних відрізнявся габаритами і наявністю заслінки, а також з'єднувальними елементами. При цьому таку клітинку не можна було застосовувати для збереження маточників, а тому запропонований варіант був неідеальним.

Тому була розроблена нова клітинка, яка вважається універсальною в повному розумінні слова. Пристрій відрізняється від багатофункціональної клітини особливостями конструкції, а також габаритами. Вона коротше, але при цьому вище, що дає можливість зручно розмістити всередині маточник.

На даний момент пристосування запатентоване, і купити універсальну кліточку Гайдара за оптовою ціною виробника можна тільки в магазині Дім меду.

Зберігання маточників

При виведенні маток мисочки з воску на рамках кріпляться шпоновими клинами, які мають задану геометрію і товщину до 2 мм. Особливістю цього пристосування є те, що маточники просто вкладаються в канали, призначені для них. Такі пристосування поміщають в рамку-розплідник.

Транспортування маток

При зберіганні канди поміщається в канал, через який заселяється матка.

Клітини заповнюються канді із закритою задвижкою. При цьому кришку знімають або зрушують так, щоб заповнити  відділи для підгодівлі. Їх заповнюють їжею до рівня перегородки. При бажанні комах забезпечують питвом. Це ніяк не відіб'ється на їх збереженні. Але на період перевезення краще воду додати. Рідину додають в поролон, розміщений у відсіку.

Заселення відбувається такими способами:

  • Перший варіант

При зрушенні кришки відкривається відсік для матки і бджіл. Пристосування бічною частиною підноситься до стільника, де знаходиться матка. Далі скляною пластинкою, розташованою під кутом, в клітинку направляються бджоли і заздалегідь позначена матка. Отвір прикривається пластинкою і потім засувається кришка. У тому випадку, якщо матка не була помічена до цього, то її потрібно відловити, помітити і запустити назад в пристосування після бджіл, коли висохне фарба.

  • Другий варіант

При зрушуванні кришки відкривається прохід для бджіл і матки, потім вона відловлюєтся, мітиться і випускається назад у кліточку, після чого канал прикривається пальцем. Іншою рукою додається потрібна кількість комах-супровідниць і кришка закривається.

  • Третій варіант

Матка і бджоли накриваються на стільнику відкритим відсіком клітини, і потім акуратно закривається кришка. У цей момент треба стежити за тим, щоб не травмувати бджіл. Після того, як комаха будуть у клітці, вона перевертається і відсік прикривається пальцем.

При необхідності можна додавати потрібну кількість бджіл або видаляти їх з клітки. Якщо матка до цього не була позначена, то її аналогічним способом виловлюють, позначають і випускають назад в пристосування. Під час такої процедури необхідно, щоб відсік завжди залишався закритим, щоб інші бджоли не тікали.

  • Четвертий спосіб

Особливістю його є те, що бджоли, які супроводжують матку, заходять в кліточку самостійно на спеціально виготовленому пристосуванні з осиротілими бджолами.

Формування відправки

Кліточки з матками з'єднують спеціальними елементами з конструкцією, яка дозволяє забезпечувати доступ повітря всередину клітин при перевезенні. Якщо кількість маток невелика (до 7 шт.), то їх відправляють спеціальними конвертами. Щоб захистити великі посилки комах від пошкоджень, їх прикривають картоном і обмотують скотчем.

Розташовуватися пристосування повинні таким способом, щоб відсіки з кормом першого ряду знаходилися над відсіками з бджолами іншого ряду. Такий спосіб транспортування і комплектація дозволить попередити перегрів комах.

Підсадка

Кліточки розміщують вентиляційними дірочками вниз над рамками уздовж вуличок або між рамками. Тих бджіл, які супроводжували матку, випускають. Кришку трохи зрушують, а заслінку виймають за допомогою стамески.

Коли будуть відкриті два канали, то бджоли самостійно протягом 24 годин звільнять від корму короткий канал, зайдуть до матки, вступлять з нею в контакт і передадуть інформацію іншим членам бджолиної сім'ї. Зазвичай процес звільнення обох каналів від канді займає 48 годин. Після чого матка може вийти в сім'ю через них.

Досвідчені пасічники кажуть, що одночасно відкривати два відсіки небезпечно, так як бджоли можуть убити матку. Тому довгий канал рекомендується відкривати через 4-6 днів після розміщення клітинки з бджоломатки в сім'ї. Якщо цих правил не дотримуватися, то можна втратити матку, а тому всі зусилля будуть марними.

Щоб попередити загибель матки, витягають заслінку кліточки і нею вертикально прикривають довгий канал на деякий час. Тривалість такої процедури залежить від стану сім'ї, куди буде пересаджуватися матка.

Догляд і зберігання

Універсальні кліточки Гайдара можна використовувати багато разів.

  1. При необхідності очистити їх від воску можна, помістивши в гарячу воду (до 80 градусів).
  2. Очистити і продезінфікувати клітинки можна також, заливши їх 3% розчином лугу на 30 хвилин при температурі 60-80 градусів.

Рекомендується зберігати клітинки в закритих коробках при вище -10 градусів.

читати далі закрити
Написати відгук
    Поганий   Хороший
Рекомендуємо
Товари, що проглядали
Кліточка універсальна Гайдара
Кліточка універсальна Гайдара акція

2,80 грн 3,50 грн