ДІМ меду
Все для пасіки - все з пасіки
0 товар(ів) - 0,00 грн

ПРОПОЛІСНА МАЗЬ ТА ЇЇ ЧУДОДІЙНА СИЛА

Мазь і настоянки на основі прополісу є найдавнішими народними засобами профілактики безлічі захворювань. Подібні лікувальні засоби використовуються вже тисячі років, і за весь цей час рецепт приготування мало змінився: додалися тільки більш активні речовини основи, розроблені сучасною фармакологією.

Сьогодні прополісна мазь виробляється як в промислових масштабах, так і в домашніх умовах з сухого прополісу. Навіть якщо у вас немає ніякого досвіду в приготуванні лікарських препаратів, цей засіб досить просто виготовити вдома з мінімальними зусиллями і максимальним лікувальним ефектом.

Прополісна мазь: лікарські показання до застосування

Прополіс - це найсильніший природний анестетик, який зазвичай використовують в якості мазі для зовнішнього застосування. У той же час, з бджолиного клею можна зробити суміш на основі вершкового масла або спиртової настоянки для застосування всередину.

Прополісна мазь показана для зовнішніх розтирань і лікувального масажу, вона затребувана при профілактиці і лікуванні багатьох гінекологічних захворювань, використовується в проктології і урології, виступає основним компонентом просочення лікувальних аплікаторів і жіночих тампонів.

Антисептичні властивості прополісу були відомі ще стародавнім єгиптянам, які застосовували мазі на основі бджолиного продукту для лікування захворювань шкіри (псоріаз, нейродерміт, дерматит або екзема). Мазь непогано показує себе при лікуванні виразок, фурункулів, вугрів на обличчі в підлітковому віці.

Дуже часто прополіс використовують при лікуванні ушкоджень обмороженої шкіри, а також при опіках. Якщо у вас надмірно суха або дуже жирна шкіра, прополісна мазь допоможе відновити природну структуру тканин.

Лікарі рекомендують застосовувати засіб для профілактики захворювань, що передаються повітряно-крапельним шляхом. Грип, ГРЗ та інші болячки можна попередити, змащуючи маззю внутрішню поверхню ніздрів і створюючи ефективний антивірусний бар'єр.

Антисептичні властивості прополісной мазі затребувані при лікуванні геморою, молочниці, маткової ерозії. Звичайно, подібний лікувальний процес повинен проходити під контролем професійного лікаря.

Типи і концентрації

Сьогодні активно використовуються три варіанти мазі прополісу, що відрізняються концентрацією бджолиного клею в основі:

  • 10% прополісу, 90% основи.

Вважається самою «слабкою», використовується в основному для профілактики ГРВІ, лікування свербежу від укусів комах, застосовується при сонячних опіках і в косметичних цілях.

  • 20% прополісу, 80% основи.

Найбільш поширений варіант, рекомендований при захворюваннях суглобів, ревматизмі, мікозах, при лікуванні фурункульозу та інших серйозних запаленнях шкіри.

  • 30% прополісу, 70% основи.

Застосовується в найважчих випадках запущених захворювань, при серйозних запальних процесах. Самостійно використовувати таку концентрацію небажано, так як при неправильному застосуванні можливі ускладнення.

Як правильно приготувати мазь

Прополісна мазь складається безпосередньо з прополісу і додаткових складових. В якості основи можна використовувати такі компоненти, як:

  • жири тваринного і рослинного походження;
  • мінеральні жири.

До перших відносяться топлені і вершкові масла, борсуковий або гусячий жир, свинячий і навіть ведмежий, а також оливкову, соняшникову олії. У народній медицині вони застосовуються досить давно і на практиці довели свою ефективність.

У сучасній фармакології часто використовують нейтральні основи (вазелін або ланолін). Вони відрізняються непоганою ефективністю і при цьому мають нейтральний запах (деякі пацієнти мають алергію на тваринні жири).

Перш ніж готувати мазь, необхідно очистити прополіс (якщо ви купуєте готовий порошок в аптеці, очищення не потрібно). Для якісної очистки прополіс необхідно попередньо заморозити, після чого перетерти або розмолоти. Отриману фракцію заливають водою. Все, що спливло - непотрібні компоненти, які необхідно видалити. Осад зціджується, сушиться і на його основі вже готується прополісна мазь.

Далі, в залежності від необхідної концентрації, беруть відповідні частини прополісу і основи (1 до 9, 2 до 8 або 3 до 7). Підготовлену основу (жир або рослинну олію) нагрівають приблизно до 75-85 градусів, після чого в неї додається порошок прополісу. Суміш постійно помішується і готується при цій температурі приблизно 35-45 хвилин.

Готова рідина фільтрується, розливається в спеціально підготовлені ємності і зберігається в сухому і прохолодному місці біля року.

Мазі на основі вазеліну можуть зберігати свої цілющі властивості протягом декількох років, при цьому зберігши свою консистенцію і запах.

Медичні протипоказання

Важливо розуміти, що препарати, створені на основі продуктів бджільництва, можуть викликати алергічні реакції. При цьому в слабкій формі це виразиться в свербінні або подразненні шкіри, а в серйозних ситуаціях може викликати навіть набряк легенів.

Якщо ви не впевнені, є у вас алергія на прополіс чи ні, проведіть простий експеримент. Для цього необхідно нанести на зап'ястя (місце з найбільш чутливою і ніжною шкірою) або на згин ліктя трохи мазі і легкими рухами втерти її.

Після цього спостерігаємо за своїм самопочуттям 2-3 години. Якщо відчувається сильний свербіж і печіння, найкраще відмовитися від використання прополісной мазі. У будь-якому випадку порадьтеся зі своїм лікарем, який може дати рекомендації з урахуванням особливостей вашого організму.

Сьогодні мазь на основі прополісу стає одним з найпопулярніших засобів в домашній аптечці. Це найперший і ефективний засіб від дитячих саден, сонячних опіків, укусів комарів, вугрового сипу. Мазь практично не має протипоказань, маючи приємний запах і максимальний термін зберігання. Ідеальний засіб за доступною вартістю, який кожен зможе приготувати самостійно навіть в домашніх умовах.

Рецепти мазі з прополісу

Сама процедура приготування мазі з прополісу досить нескладна і зазвичай проводиться в кілька етапів.  Зазвичай жирна основа і прополіс беруться в пропорціях в залежності від бажаної концентрації мазі - 10, 20 або 30%. Але до інгредієнтів можна додавати різні компоненти, які ще більше підсилюють дію мазі, наприклад, бджолиний віск, трав'яні екстракти або масла. У таких випадках вони додаються в невеликій кількості до 2 столових ложок на 100 г суміші. Жирна основа доводиться до кипіння, а потім до неї поступово додають подрібнений бджолиний клей, перемішуючи склад, поки він не стане однорідною масою. Після цього засіб проціджують і охолоджують, а потім поміщають в скляну ємність і зберігають закритим кришкою в холодильнику.

  • Мазь на основі обліпихової олії

Це засіб зволожує шкіру і знезаражує її. Щоб приготувати мазь, потрібно 30 г прополісу без воску і 70 г обліпихової олії. Ці інгредієнти поміщаються в ємність і ставляться на водяну баню, де знаходяться протягом півгодини. Отриманий склад охолоджують. Така мазь наноситься відразу на рану або ж можна наносити її на пов'язку і потім прикладати до рани. Засіб здатен зняти болі і усунути запалення.

  • Мазь на основі рослинної олії

Для цього необхідно взяти 80 грам рослинного масла в 20 г прополісу. Продукти подрібнюють і підігрівають на водяній бані. Отриманий склад проціджують, охолоджують і застосовують зовнішньо. Зберігати треба в закритій скляній ємності в холодильнику. Часто в таку мазь при приготуванні додають ще бджолиний віск, в результаті виходить прополісно-воскова мазь. 

  • Мазь на основі яєчного жовтка і меду

Для приготування береться 10 грам прополісу, одна столова ложка меду, жовток і 2 грами лимонного соку. Всі продукти перемішуються, поки не утвориться однорідна маса. Отриманий склад застосовують в якості масок для волосся і наносять його на чисту шкіру для усунення слідів від укусів комах або ж для лікування від опіків на сонці.

Залиште свій коментар

Note: HTML is not translated!