ДІМ меду
Все для пасіки - все з пасіки
0 товар(ів) - 0,00 грн

СОН НА ВУЛИКАХ - ЦІЛЮЩИЙ ВІДПОЧИНОК

Лікувальний сон під заспокійливе дзижчання бджіл


Лікувальні властивості меду і продуктів на його основі добре відомі і активно використовуються в медицині, косметології, дієтології. Але і самі бджоли, як виявилося, можуть приносити величезну користь організму людини. Аероапітерапія, або сон на вуликах - старовинний, але маловідомий спосіб оздоровлення всього тіла, який може разом замінити спа-салон, заняття з медитації і санаторій.

Ще в давні часи князі практикували сон на вулику. У них були спеціальні лежанки, обладнані над бджолиними родинами. Правителі вірили, що кілька годин такого сну здатні замінити повноцінний нічний відпочинок, на який часто не було часу через часті війни і постійні турботи про державу. Набагато пізніше наукові дослідження показали, що бджоли вібрацією своїх крил, які знаходяться в постійному русі, проводять безконтактний масаж всього людського тіла. Прокинувшись, людина відчуває себе добре відпочившою і сповненою сил.

Будиночок з вуликом під ліжком

Лікувальний будиночок з бджолами або апібудиночок являє собою конструкцію у вигляді невеликого будиночка, виготовленого з деревини, з повноцінним дахом і дверима. Усередині будівлю також обшивають деревом, і встановлюють лежанки для сну. Їх кількість не обмежена, все залежить від розмірів будиночка, але, як правило, це дві лежанки одна навпроти одної. Конструкцію лежанок розробляють у такий спосіб, щоб вона не заважала звичному життю бджіл, але й захищала від укусів пацієнта нагорі. Креативні майстри для різноманітності оформляють апібудиночок в різній тематиці, наприклад, можуть зробити будиночок у вигляді купе поїзда, прикрасити декором з того ж дерева у вигляді бджіл і стільників.

Головна складова будь-якого апібудиночку знаходиться не всередині, а під ним - це лікувальний вулик. Їх встановлюють під лежанками по кілька штук. У кожному вулику може перебувати до 50 тисяч бджіл. Але процедура абсолютно безпечна. Для бджіл роблять спеціальні льотки, вони можуть вилітати назовні, але ніяк не потрапляють всередину будиночка. При цьому аромат, звук і вібрація наповнюють простір усередині, створюючи лікувальну атмосферу і занурюючи в здоровий сон.

Принципи дії процедури


Лікування бджолами відбувається природним способом, без втручання інноваційних технологій. Процедура ґрунтується на простих принципах:

  1. Працюючи в вулику, бджоли створюють вібрацію. Вона ж, у свою чергу, сприяє іонізації повітря і благотворно діє на організм.
  2. Велика кількість комах впливає на тіло відпочиваючого, проводячи так званий енергетичний масаж. Особливо відчутні ці дії, якщо лежати на голому лежаку, без будь-яких підстилок.
  3. Аромати воску і меду, випаровування прополісу, фітонциди рослин з вуликів потрапляють всередину будиночка, наповненого теплом, яке виробляють бджоли. Людина розслабляється, засинає і додатково приймає інгаляцію, сеанс ароматерапії.
  4. Біополе бджіл позитивно впливає на нервову систему, бджолині будиночки для лікування наповнені безперервним дзижчанням і вібрацією, які приносять умиротворення і спокій, відновлюючи при цьому здорове біополе людини.

Оздоровлення всього організму

Відпочинок в бджолиному будиночку допомагає не тільки розслабитися і позбутися від стресу. Доведено, що і в профілактиці, і в лікуванні захворювань дієвий ефект має сон на вуликах. Користь - для всіх органів і систем організму:

  • нормалізує тиск і тим самим сприяє кращій роботі серця і судинної системи;
  • очищає бронхи, позбавляє від спазмів, полегшує дихання і налагоджує функціонування дихальної системи після бронхітів і інших подібних хвороб;
  • стимулює обмінні процеси, приводить в норму метаболізм і дозволяє краще контролювати свою вагу;
  • відновлює імунну систему, тому систематично відвідуючи апібудиночок для лікування, можна надовго забути про сезонні застуди та ГРВІ;
  • комплексний вплив на організм допомагає поліпшити самопочуття після операцій;
  • уповільнює процеси старіння організму в цілому, не тільки шкіри.
  •  лікує захворювання опорно-рухового апарату.

Вуликотерапія збільшує вироблення гормонів щастя, і як наслідок зменшує відчуття тривоги, дозволяє звільнитися від страхів, схильності до депресивних станів. Вона розвиває творчі здібності і підвищує загальний тонус організму.

Апібудиночок за власним ескізом


Досвідчені пасічники, знайомі з теслярською справою, практикують створення будиночків на вуликах в домашніх умовах. Спорудити апібудиночок своїми руками цілком під силу, необхідні тільки правильні розрахунки, якісні матеріали та трохи фантазії. Апібудиночки виготовляють квадратної або прямокутної форми. Внутрішнє приміщення, як правило, досягає розмірів 2х2 метра. Каркас виконують з бруса, обшивають вагонкою або дошками. Основу роблять з міцних металевих конструкцій. Утеплення не потрібно, оскільки аероапітерапію застосовують в теплу пору року. Зверху будиночок завершує дах, в основному пірамідальної форми. Важливо поставити досить широкі двері, щоб був зручний доступ до лежанки і вуликів під ними. Самі бджололежанки також виготовляють з дерева в зріст людини, на них стелять тонкий матрац для комфорту, під низ поміщають кілька вуликів. Усередині будиночка можна змонтувати освітлення, встановити невеликий столик для речей.

Особливості методики

Повітря в бджолиному будинку має особливий аромат і насичено біологічно активними і корисними речовинами: прополісом, пилком, частками меду і воску. Воно здатне знищувати шкідливих мікробів і зберігати корисні. Приємний аромат і вібрація навівають сон, навіть якщо ви виспалися перед цим. Але, як і кожна оздоровча методика, сон на бджолиних вуликах має свої протипоказання. Не рекомендуються сеанси апітерапії людям з непереносимістю продуктів бджільництва, з хронічними хворобами в фазі загострення, в стані алкогольного або наркотичного сп'яніння.

Курс лікування аероапітерапією займає в середньому 10 днів і проводиться в період активності бджіл. Стандартний сеанс сну становить 40 хвилин. 1,5-2 години сну на бджололежанці рівноцінні 8 годинному нічному сну. За гарної переносимості відпочивати в будиночку на вуликах можна хоч кожен день.


Залиште свій коментар

Note: HTML is not translated!